Implant Nedir Ne Gibi Zararları Vardır?

İmplant Sonrası Hastaların Genel Durumu Nasıldır?
16 Temmuz 2019
İmplant Nedir? Kimler İmplant Yaptırabilir?
19 Temmuz 2019

Implant Nedir Ne Gibi Zararları Vardır?

Implant operasyonları günümüzde en çok tercih edilen diş operasyonlarıdır. Sağlık açısından sağladığı büyük faydalar ve insanların doğal gümüşlerini elde etmelerine büyük oranda yardımcı bir işlem olması nedeni ile sıklıkla implant uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Implant nedir zararları nelerdir sorusu da bu bağlamda oldukça merak edilen bir konudur. Şuan hemen hemen her sağlık merkezinde gerçekleştirilebilen implant operasyonları uzun ömür kullanılabilir olmasından dolayı da oldukça tavsiye edilir. Etkili bir gülüşe sahip olmak isteyen ve problemsiz bir şekilde yemek yemek isteyen kişilerin tercihi implant uygulamalarından yana olur.

 

Implant İşlemleri Hangi Yaş Gruplarına Uygulanabilen Bir Operasyondur

Implant İşlemleri dişlerinde problem olan her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilen bir operasyondur. Sadece bu işlem için tek sarf, hastanın ergenlik ve gelişim çağını atlatması ve çene yapısının gelişiminin tamamlanmış olması gerektiğidir. Aksi takdirde erken yaşlarda yapılan implantlarda dene yapısı gelişmeye başladıkça implant dişler ağız içerisinde problemli bir yapıya sahip olur.  Bunun haricinde hemen her yaş gruplarında Implant İşlemleri son derece başarılı bir şekilde uygulanabilen operasyonlardır.

 

Implant İşlemleri İle Oluşabilecek Sorunlar Nelerdir

Implant nedir zararları nelerdir sorusu normal olarak her implant hastasının sorabilecegi bir sorudur. Implant işlemlerinin büyük anlamda bir problem yaratmadığı diş doktorlarının genel bir kanısıdır. Sadece belirli konulara dikkat etmek ve implant dişlere özenli davranmak gerekir. Implant İşlemleri eğer henüz gelişimini tamamlamamış bir çene üzerinde uygulanırsa, çene gelişim süreci boyunca implant operasyonu ağız içerisinde sürekli sorun yaratır. Bu nedenle mutlaka gelişimi tamamlanan çeneler üzerinde uygulanmalıdır.

Implant nedir zararları nelerdir konusunda zarar verebilecek bir diğer etken, çekilen dışın yerine implant yapılacağı durumlarda arada mutlaka uzmanın belirlediği süre kadar beklemek gerektiğidir. Çekilen dişe bağlı diş etinin belirli bir süre boyunca işlem uygulanmadan beklemesi ve bölgedeki çukurluğun düzelmesi gerekir. Aksi takdirde henüz çekme işlemi sıcakken uygulanacak her implant işleminde vidalar kemik ile uyum sağlamaz.  Çekim bölgelerindeki etki normale döndükten sonra uygulanacak olan her implant başarı ile sonuç vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir