Diş İmplant Operasyonları Nedir Günümüzde Kimlere İmplant Uygulanabilir?

İmplant Nedir? Kimler İmplant Yaptırabilir?
19 Temmuz 2019
Günümüzde İmplant Ne Kadar?
19 Temmuz 2019

Diş İmplant Operasyonları Nedir Günümüzde Kimlere İmplant Uygulanabilir?

İnsanların hayatlarında kendilerine güvenlerini kazandıran en önemli erken dişleridir. Düzgün bir diş yapışınca sahip olan ve kusursuz görünümü ile günün her anında rahatça gülebilen insanlar her daim kendine güveni yüksek olan ve sosyal kişiliğe sahip olan insanlardır. Diş yapılarında meydana gelen bozulmadan kaynaklı olarak dişlerde eksiklik olması birçok kişinin dişlerinden duyduğu güvensizliğin temel sebebidir. Implant operasyonları, kaybedilen bütün dişlerin yerine tekrar profesyonel işlemler ile diş kazandırma işlemidir. Implant ile tekrar harika bir diş yapısına ve mükemmel gülüşlere sahip olunabilir.

 

Tıbbı Anlamda  Implant  Nedir Sorusunun Açıklaması

Tıp alanında implant nedir dendiğinde; Implant çeşitli nedenler ile eksilen dişlerin yerine tekrar diş yapılabilmesi için diş etinde bulunan kemiğe uygun yapıda hazırlanan metal parçaları bu bölgeye yerleştirme ve sabitleme işlemidir. Implant nedir kimlere implant uygulanabilir konusu herkes için merak uyandıran bir konu olmakla birlikte, bu işlem çeşitli nedenler ile dişlerini kaybeden her hastaya uygulanabilen bir işlemdir.

 

İmplant İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

 Implant nedir kimlere implant uygulanabilir sorusunun cevabı birçok hastayı ilgilendiren bir konudur. İmplant işleminde dişin olmadığı sorunlu bölgede öncelikle bir ön inceleme gerçekleştirilir. Film ve röntgenleri kapsayan bu süreç ile bölge hakkında bilgi sahibi olunduktan sonda bu bölge için uygun implant malzemeleri hazırlanır ve operasyona geçilir. Implant operasyonları genelde lokal anestezi ve buna ek olarak uygulanacak ek uyuşturma teknikleri ile gerçekleştirilir. Ancak nadir de olsa hastanın durumuna göre genel anestezi de yapılabilir.  Sorunlu bölge üzerinde uygulanan bir tıbbı ile yapılacak yeni diş için kök yapılır. Bu sayede dışın uzun ömür boyunca sağlıklı şekilde kullanılması sağlanır.

 

Implant Dişlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Implant nedir kimlere implant uygulanabilir konusunda dişin yapımı kadar bakımı hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Bakımı düzgün yapılmayan dişler uzun ömürlü kullanılamaz. Normal diş için gereken her türlü bakım implant dişler için de geçerlidir. Buna ek olarak periyodik dönemler ile de mutlaka implant tedavisi yapan sağlık kurumunda kontrole gidilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir